O firmě Brunetti

Historie:

Firmu Brunetti založil Marco Brunetti,rodák z Turína, který se narodil v roce 1960. Objevil svou vášeň pro elektroniku ve věku 14 let a po roce samostudia, postavil svůj první zesilovač úpravou starého komba Philco s pozoruhodnými výsledky. V jednadvaceti letech ho jeho rostoucí zájem donutí opustit univerzitu aby se definitivně věnoval jeho vášni pro elektroniku profesionálně. V následujících devíti letech se objevil jako technik snad ve všech důležitých italských nahrávacích studiích a dále pak jako technický inženýr na turné zvučných jmen jako Vasco Rossi, Zucchero, De Gregori, Raf, Biagio Antonacci a Gino Paoli atd. Také převzal jako hlavní inženýr zvuku odpovědnost za zvukovou kvalitu na opravdu velkých akcích jako Zucchero „Live at Kremlin“, nebo Vasco Rossi „Rock Sotto l’assedio”s cílem, aby zvuk byl stejně skvělý jako jména výše uvedených umělců.

Po překročení třicátých narozenin se rozhodl zužitkovat své dosavadní zkušenosti a vášeň pro lampové zesilovače v praxi. Zkonstruoval některá svá první zvuková zařízení jako ekvalizéry, mikrofonní předzesilovače, kompresory a další zařízení pro živé koncerty. Později, s podporou kamarádů kytaristů (Massimo Varini, Chicco Gussoni a Gabriele Leonardi), navrhne svoje první zařízení pro kytaru: předzesilovač MILLE.

MILLE byl tak úspěšný, že Marco se rozhodne rozšířit svou výrobu a portfolio výrobků.Jeho zaujetí a dlouholeté zkušenosti vyústily v jedinečnost některých technických řešení použitých na výrobcích , která způsobují jejich jedinečnost a zvukovou dokonalost.

Dnes značka Brunetti představuje ve světě kytarových zesilovačů jedinečný zvuk, vystavěný na osvědčeném základě elektronkových zesilovačů klasické koncepce s rozšířenými možnostmi o moderní individuálně řešené doplňky ( více zvukových nastavení, přepínání výkonu atd), elegantní design, harmonickou bohatost a dynamickou citlivost. Díky těmto vlastnostem jsou kytarové zesilovače značky Brunetti známé po celém světě.

A jak svoje celoživotní snažení vidí sám Marco Brunetti?

“Naše výrobky jsou výsledkem mojí dlouholeté zkušenosti v oblasti audiosystémů a elektroniky v kombinaci s mojí vášní pro lampové zesilovače. Osobně navrhuji všecha zapojení použitá ve výrobcích s hlavním důrazem na splnění náročných požadavků kytaristů, líbivý design a maximální kvalitu. Všechny výrobky jsou ručně vyráběné za použití nejkvalitnějších, pečlivě vybíraných součástek, v mnoha případech vyráběných na zakázku přímo pro naší firmu. Použité transformátory jsou vyráběné přesně podle specifikace a zvukových potřeb konkrétních zesilovačů. Akustické zkoušky všech zesilovačů jsou prováděny mimo jiné i porovnáváním se zvukovými vlastnostmi zesilovačů těch nejlepších a nejznámějších světových značek. Všechny použité lampy jsou pečlivě zkoušeny a vybírány. Kompletní výrobní program je ručně vyráběn v Italské Modeně a to ve všech fázích výrobního procesu. Velký důraz je kladen také na výstupní kontrolu, která je po několikahodinovém “zahoření” zesilovače prováděna na každém vyrobeném kuse. Ač je tento postup velice nákladný, je to cesta která je pro nás jedinou možnou. Každý výrobek je naší chloubou a výsledek mnohaletých zkušeností, vývoje a nadšení. Vždy se budeme snažit o nejvyšší kvalitu a krásu zvuku lampových zesilovačů který nadchne náročné hudebníky po celém světě.